ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

این پست، با هزینه بیمه عمر آسیا جهت درج در سایت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهیدآیت ایجاد گردیده است، تائید یا عدم تائید بر عهده نویسنده می باشد.

تاریخچه شرکت بیمه آسیا

تاسیس در سال 1338

 • انتقال پرتفوی بیمه های عمر به شرکت بیمه آسیا در سال 1358
 • صدور مجدد بیمه های عمر مختلط از سال 1373
 • رتبه اول بیمه آسیا در صد برند برتر برای پنجمین سال متوالی
 • اولین شرکت بیمه در ارائه بیمه های عمر و پس انداز بعد از انقلاب
 • اولین شرکتی که سررسید بیمه نامه های عمر را با بیش از یک میلیون و نیم بیمه گذار در پایان قرارداد تجربه کرده است.
 • رتبه یک توانگری مالی با توجه به سهم بازار
 • رتبه اول در میزان رضایتمندی مشتریان و پاسخگوی به شکایات
 • به روز بودن پاسخگویی به خسارات

به طور کلی بیمه‌های عمر را می توان به سه دسته تقسیم نمود که توضیح اجمالی هر دسته و انواع بیمه‌های عمر و پس انداز آن که در کشور ما ارائه می شود به شرح زیر است:

 • پوشش امراض صعب العلاج
 • انتخاب این پوشش اختیاری است. در صورتی‌که بیمه شده دچار یکی از امراض خاص شود کل سرمایه امراض خاص تحت پوشش بیمه نامه به بیمه شده پرداخت می‌شود.
 • پوشش می تواند تا 30 درصد سرمایه ‌فوت انتخاب شود.
 • سقف پوشش 50 میلیون تومان است. حداقل سن 10 سال و حداکثر سقف پوشش تا 60 سالگی بیمه شده است.
 • سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق کرونر قلب، پیوند اعضای حیاتی و خرید اعضای حیاتی، انواع سرطان‌ها (جز سرطان پوست)
 • دوره انتظار هريك از بيماري‌ها شش ماه از تاریخ  می‌باشد.

سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق کرونر قلب، پیوند اعضای حیاتی و خرید اعضای حیاتی، انواع سرطان‌ها (جز سرطان پوست) دوره انتظار هريك از بيماري‌ها شش ماه از تاریخ  می‌باشد.


پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

ازكارافتادگي كلي و دائمي عبارت است از ناتواني كامل بيمه شده در انجام هرگونه شغل يا فعاليت متناسب با تجربه و تحصيلات و آموزش وي در اثر بيماري و يا حادثه مي‌باشد. در صورت از کار افتادگی از پرداخت حق بیمه سنوات آتی تا پایان مدت بیمه نامه معاف خواهد شد. معافيت از پرداخت حق بيمه شامل از كارافتادگي‌هائي مي‌گردد كه از شروع پوشش بيمه هجده سالگی و تا قبل از پايان سن شصت سالگي می‌باشد و منطبق با تعاريف فوق باشد و به تاييد پزشك يا پزشكان معتمد بيمه‌گر رسيده باشد.


پوشش نقص عضو واز کارافتادگی  کامل جزیی یا کلی

عبارت است از قطع‌، تغییر شکل و یا از دست دادن توانایی انجام کار عضوی از اعضای بدن به علت حادثه به وجود آید و حداکثر تا دو سال بعد از وقوع حادثه بروز نماید و وضعیت دائم و قطعی داشته باشد. این پوشش اختیاری است. بیمه‌گذار می‌تواند پوشش تکمیلی از کار افتادگی ناشی از حادثه را تا سقف صد درصد سرمایه فوت به عنوان ازکار‌افتادگی حادثه انتخاب نماید. بیمه‌گذار میتواند این پوشش را نصف یا یک برابر سرمایه فوت انتخاب نماید. حداقل سن برای دریافت این پوشش 10 سال تمام است.  سقف پوشش تا 70 سالگی بیمه‌شده می‌باشد.


پوشش جبران هزینه پزشکی

انتخاب این پوشش اختیاری است. پوشش می تواند 10 درصد سرمایه ‌فوت حادثه انتخاب شود. شروع پوشش از سن 10 سالگی میباشد. سقف پوشش تا 70 سالگی بیمه شده است. سایر شرایط مطابق با شرایط فوت حادثه می باشد. انتخاب این پوشش مشروط به انتخاب پوششهای فوت حادثه و نقص عضو ناشی از حادثه میباشد.


پوشش فوت ناشی از حادثه

حادثه عبارتست از هر واقعه ناگهانی ناشی از یک عامل خارجی که بدون قصد و اراده بیمه شده در مدت بیمه نامه رخ دهد. انتخاب این پوشش اختیاری است. اگر فوت بیمه شده ناشی از حادثه باشد علاوه بر سرمایه فوت مبلغ سرمایه فوت حادثه هم به ذینفعان پرداخت می شود. این پوشش به بیمه شده تعلق میگیرد. (افراد بالای ده سال) مبلغ این پوشش میتواند تا سه برابر سرمایه فوت باشد. حداکثر سن ورود شصت و پنج سالگی و سقف پوشش تا هفتاد سالگی بیمه شده است.


پوشش سرمایه فوت

مبلغی است که بیمه گذار در زمان عقد قرارداد انتخاب می کند تا به موجب آن در صورت فوت بیمه شده به هر علت، به ذینفعان پرداخت شود.
این پوشش به محض عقد قرارداد با دریافت اولین حق بیمه مشمول بیمه شده است. مبلغ سرمایه فوت می تواند از یک تا بیست و پنج برابر حق بیمه سالانه باشد.
هر چه حق بیمه بیشتر باشد ، بیمه گذار می تواند سرمایه فوت بیشتر انتخاب کند. سقف سرمایه فوت 500 میلیون تومان است
حداکثر سن ورود شصت و پنج سالگی و سقف پوشش تا هفتاد سالگی بیمه شده وجود این پوشش برای بیمه نامه اجباری است.


پوشش جبران هزینه پزشکی

انتخاب این پوشش اختیاری است. جبران هزینه‌ های پزشکی بیمه شده که ناشی از حادثه باشد بدون کسر فرانشیز پرداخت خواهد شد. پوشش می تواند 10 درصد سرمایه ‌فوت حادثه انتخاب شود.
شروع پوشش از سن ده سالگی میباشد. سقف پوشش تا هفتاد سالگی بیمه شده است. سایر شرایط مطابق با شرایط فوت حادثه می باشد. انتخاب این پوشش مشروط به انتخاب پوششهای فوت حادثه و نقص عضو ناشی از حادثه میباشد.
معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکار افتادگی کامل و دائم بیمه گذار (حامی)
درصورتیکه بیمه‌گذار پوشش های طرح حامی را خریداری نموده باشد‌، چنانچه دراثر حادثه ازکارافتاده دائم وکامل گردد یا فوت نماید‌، بیمه‌‌گر متعهد پرداخت مابقی حق بیمه تا سقف سرمایه قراداد خواهد بود.
شرایط و استثنائات پوشش‌های فوت دراثر حادثه و معافیت از پرداخت حق بیمه درصورت از کارافتادگی کامل ودائم بر پوشش حامی نیز حاکم می‌باشد
اگر بیمه‌گذار و بیمه ‌شده شخص واحدی نباشند پوشش تعلق خواهد گرفت. این پوشش بر اثر حادثه از سن هجده تا پایان سن شصت سالگی بیمه‌گذار به شرط شاغل بودن وی ارائه می‌گردد . پوشش از کار افتادگی بر اثر حادثه از سن هجده تا پایان سن شصت سالگی بیمه‌گذار و فوت تا هفتاد سالگی به شرط شاغل بودن وی ارائه می‌گردد.


تعريف حادثه:

تعریف حادثه مطابق آیین نامه شماره 84 شورای عالی بیمه عبارت است از هر واقعه ناگهانی از یک عامل خارجی که بدون قصد و اراده بیمه شده در مدت بیمه نامه رخ دهد و منجر به فوت بیمه شده گردد.


1 1 1 1 1