امروز :
یکشنبه - ۲۶ فروردین - ۱۴۰۳
ساعت :
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
دو ماموریت مهم بسیج دانشجویی چیست؟

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در مراسم معارفه مسئول جدید بسیج دانشجویی استان سمنان ، دو ماموریت مهم بسیج دانشجویی را تربیت نیروی طراز انقلاب اسلامی و نقش آفرینی موثرعنوان نمود.

به گزارش دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان مرکز شهیدآیت / رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی استان سمنان با توجه به سی امین سالگرد فرمان تاریخی امام راحل مبنی بر تشکیل بسیج دانشجوی و طلبه گفت : این تشکل مقدس این افتخار را دارد که با دستور مستقیم بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تشکیل گردیده است.

نیک روش در ادامه گفت : افقی که امام راحل ترسیم نمودند تشکیل حکومت اسلامی بود کما اینکه نگاه های امام (ره) محدود به مرزهای جغرافیایی نمی شد و ایشان راه نیل به آن هدف را در نهاد علم دیدند که در ان پیام مهم بسیج دانشجو و طلبه را کنار هم مخاطب قرار دادند.

وی در ادامه به اشاره به پیام تاریخی امام مبنی بر تشکیل بسیج طلبه و دانشجو گفت : کارکرد نهاد علم در 2 بخش تربیت نیرو و تولید دانش خلاصه می گردد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور هدف از ماموریت های بسیج دانشجویی را به طور خلاصه چکیده هر آنچه که در منظومه فکری امامین انقلاب بوده عنوان نمود و افزود : ماموریت های بسیج دانشجویی در دو بخش تربیت نیروی طراز انقلاب اسلامی و نقش آفرینی در زمینه های مختلف به منظور حل چالش های اساسی انقلاب اسلامی می باشد.

وی در ادامه با توجه به آغاز پنجمین دهه از عمر پربرکت انقلاب اسلامی ، استفاده از نگاه های مقتضی این دروه را یکی از نیاز های اساسی انقلاب اسلامی عنوان کرد.

نیک روش در پایان پیگیری ، گفتمان سازی و مطالبه گری را از تاکیدات مهم مقام معظم رهبری و یکی از اولویت های بسیج دانشجویی عنوان کرد.

4 1 1 1 1 1