امروز :
شنبه - ۲۶ خرداد - ۱۴۰۳
ساعت :
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
ایثار مدافعین حرم منجر به خروج آمریکایی‌ها از سوریه شد

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران گفت: ایثار شهدای دفاع مقدس، مدافعین حرم و شهامت آنها منجر به خروج آمریکایی‌ها از سوریه شده است. ضمن اینکه قرار است جبهه غرب شکست دیگری هم در یمن بخورد و قطعا آن گاو شیرده احمق یعنی عربستان سعودی هم شکست خواهد خورد.

به گزارش پایگاه اطّلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان مرکز شهیدآیت، آیت‌الله امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران گفت: ایران و جمهوری اسلامی از نظر ایدوئولوژی شیعی برجسته‌ترین تفکر دینی در جهان محسوب می‌شود که دنیا هم به این امر توجه کرده است. ضمن اینکه همین تفکر شیعی منجر به به وجود آمدن انقلاب اسلامی شده است.
وی افزود:‌ امامزادگان در کشور پناه و ملجاء برای انسان ها، شیعیان بوده و عرض ادب به آستان،‌حرم و قبول مطهر آنان لازم است.
آیت‌الله امامی کاشانی با اشاره به روز وحدت حوزه و دانشگاه تصریح کرد:‌ این امر از سوی آیت‌الله شهید مفتح پیگیری شده است ضمن اینکه این وحدت یعنی اینکه حوزه و دانشگاه به یکدیگر کمک کرده وعلم و دین و علم طبیعت در کنار یکدیگر همراهی داشته باشند. همچنین دانشگاه باید بداند که با معنویت حرکت رو به جلو خواهد داشت نه با هرزگی، گناه و عیاشی.
وی  گفت:‌ وحدت حوزه و دانشگاه برای دشمنان جمهوری اسلامی سخت بوده و آن را نمی‌پذیرند در حالی که دشمنان می‌کوشند که جوانان ایرانی فقط در عیاشی غوطه‌ور باشند.
خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران گفت: دشمنان تلاش دارند که هر کاری در دنیا انجام می‌دهند با سکوت مرگبار و گورستانی جهانیان روبرو باشند و این درخواست را هم از ایران داشته‌اند تا در قبال فجایع سکوت کنیم. البته آل سعود هم چنین رفتاری دارد.  لذات عنوان می‌کنند جمهوری اسلامی باید چشم خود را بر اقدامات و فجایع در فلسطین، بحرین، یمن، عراق، سوریه، افغانستان ببدند.
آیت‌الله امامی کاشانی گفت: توجه دانشگاه به دین و حوزه و همراهی آنها با یکدیگر مبدا و اساس کار اقدامات علمی و غیرعلمی محسوب می‌شود.
وی تاکید کرد: اولین مسجدی که بین حوزه و دانشگاه پل زد مسجد هدایت و اقدامات مرحوم آیت‌الله طالقانی در این زمینه بود.
خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران به اساتید دانشگاه توصیه کرد به دنیای علم و حقایق نوشته‌ها و کتاب‌ها توجه کنند نه به فساد، پول و زور.
آیت‌الله امامی کاشانی تاکید کرد:‌ اساتید دانشگاه‌ها باید در کلاس‌های خود از عظمت جمهوری اسلامی، اسلام و تفکر شیعی و تفکر معنوی و همچنین انقلاب اسلامی و حقایق آن به دانشجویان مطالبی را بگویند نه اینکه تعریض و گوشه و کنایه بزنند.
وی خاطرنشان کرد:‌ ایران این فکر را در دنیا مطرح کرده است که جوانان و ایثارگران باید برای استقلال کشور خود فداکاری کنند که البته در کشور ما هم برادران، مادران و خواهران این ایثار را کرده‌اند و همین ایثار شهدای دفاع مقدس، مدافعین حرم و شهامت آنها منجر به خروج آمریکایی‌ها از سوریه شده است. ضمن اینکه قرار است جبهه غرب شکست دیگری هم در یمن بخورد و قطعا آن گاو شیرده احمق یعنی عربستان سعودی هم شکست خواهد خورد.
آیت‌الله امامی کاشانی تصریح کرد:‌ باید در اوضاع وخیم فعلی برای ظهور امام زمان (عج) دعا کنیم. این در حالی است که افزایش عیاشی، طلاق، به هم ریختن اوضاع خانواده‌ها و گرانی خواست دشمنان است.
وی گفت: وقتی با اشخاصی که با کمترین پول و حقوق زندگی می‌کنند رحمی نکرده و اجناس را به آنها گران می‌فروشیم و به مردم محبت و لطف و رأفتی نداریم موجب نارضایتی امام زمان خواهد شد. هر چند که دستگاه‌های اجرایی، قضایی و قانونگذاری وظایفی بر عهده دارند.
خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران افزود: آن دیکتاتور خبیث دنیا اتاق جنگی علیه جمهوری اسلامی راه انداخته است، البته ما هم باید اتاق جنگ اقتصادی تشکیل داده تا برای دفاع از کشور اقداماتی را انجام دهیم.
آیت‌الله امامی کاشانی تاکید کرد:‌ باید همه مسئولین، نهادها دست به دست یکدیگر داده تا اجازه ندهیم کشور دچار مشکلات شود.
وی در پایان به روز تشکیل سپاه حفاظت فرودگاه‌ها به دستور بنیانگذار انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت:‌ این افراد انصافا در حفاظت هواپیمایی خوب عمل کردند لذا برای آنها سلامتی، توفیق و اجر دنیا و آخرت مسئلت دارم.
1 1 1 1 1