امروز :
چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳
ساعت :
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
دبکا: نه اسرائیل و نه آمریکا نمی‌توانند با موشک کروز جدید ایران مقابله کنند

یک پایگاه رژیم صهیونیستی نوشت ایران با آزمایش موشک هویزه به آزمایش موشک پیکان ـ۳ واکنش نشان داد؛ موشکی که نه آمریکا و نه اسرائیل نمی‌توانند با آن مقابله کنند.

به گزارش گروه سیاسی پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدآیت، وبگاه امنیتی«دبکافایل» وابسته به منابع اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به قابلیت دفاعی ایران در پی رونمایی از موشک «هویزه» اذعان کرد.

دبکافایل نوشت، موشک هویزه جدید با برد هزار و ۳۵۰ کیلومتر دیروز شنبه دوم فوریه (۱۳ بهمن) آزمایش و با حضور سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع ایران  رونمایی شد. این اقدام پاسخ ایران به آزمایش موفقیت‌آمیز ۲۲ ژانویه (دوم بهمن)  موشک اسرائیلی- آمریکایی Arrow-۳  (پیکان ۳) بود.

موشک‌های فجر ۵ و فاتح ۱۰۰ از دیگر موشک‌هایی بودند که این رسانه رژیم صهیونیستی به عنوان دستاورد ایران در زمینه موشک‌های میانبرد به آنها اشاره کرده است و نوشت که ایران با آزمایش این سه موشک‌ و موشک هویزه که به خانواده موشک‌های کروز سومار تعلق دارد،  نشان داد همانند بخش تحقیقات وزارت دفاع رژیم صهیونیستی و آژانس دفاع موشکی آمریکا، قصد دارد، موشک‌هایی بسازد تا اهدافی را خارج از اتمسفر زمین هدف قرار دهند. جمهوری اسلامی موفق شده است تا موشک‌هایی را با ارتفاع پروازی پایین که می‌توانند اهدافی را زیر رادار هدف قرار دهند، تولید کند. ایران مطمئن است که نه تل‌آویو و نه واشنگتن قادر نخواهند بود تا به چنین تهدیدی واکنش نشان دهند.

دبکا در ادامه افزود؛ کارشناسان نظامی ما می‌گویند که هیچ نیروی نظامی در جهان  تاکنون راهکار موثری را پیدا نکرده است که بتوان موشک‌های کروز را پیش از اینکه به هدف اصابت کند، رهگیری کند مگر اینکه برد کوتاه داشته باشند. موشک‌های کروز قادرند بالای کوه‌ها و یا به قعر دره‌ها بروند و به این ترتیب سیستم‌های رادار موشکی را دور بزنند.

این رسانه صهیونیستی افزود، به همین دلیل آزمایش موفقیت آمیز موشک کروز هویزه با وجود تلاش‌های غرب برای کم اهمیت نشان دادن آن، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

براساس این گزارش، زمانی که سرتیپ حاتمی در سپتامبر 2017 به عنوان وزیر دفاع ایران منصوب شد، دبکا‌فایل از وی به عنوان فردی یاد کرد که به توسعه موشک‌های کروز و بالستیک علاقمند و از هواداران «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس است. موشک هویزه، سلاح قدرتمندی را در اختیار سلیمانی قرار می‌دهد.

دیروز شنبه، همزمان با ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در اولین روز دهه مبارک فجر و با حضور وزیر دفاع، موشک کروز برد بلند زمینی «هویزه» ساخته متخصصان و دانشمندان عرصه دفاعی سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با آزمایش پروازی موفق رونمایی و آماده تحویل به هوافضای سپاه شد.

وزیر دفاع با  تشریح موشک هویزه که متخصصان سازمان صنایع هوا فضای وزارت دفاع  آن را طراحی و ساخته است، گفت: «موشک هویزه» دارای برد پروازی بیش از ۱۳۵۰ کیلومتر است که علیه اهداف زمینی ثابت استفاده می‌شود.

حاتمی، آماده سازی و واکنش سریع، ارتفاع پروازی پایین، دقت بالای ناوبری و اصابت به هدف و قدرت تخریب زیاد را از ویژگی های برجسته موشک کروز «هویزه » برشمرد و گفت: آزمایش پروازی موشک کروز زمینی هویزه در برد پروازی ۱۲۰۰ کیلومتر انجام و موفق شد اهداف از پیش تعیین شده را با دقت مورد اصابت قرار دهد.

1 1 1 1 1