امروز :
چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳
ساعت :
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
پیش بینی امام خامنه ای درباره آینده جهان و برکت جهاد و مقاومت اسلامی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدآیت/تحریم هم شکست خواهد خورد، سیاست‌هایشان هم شکست خواهد خورد؛ به برکت مقاومت!.این ها جملاتی از سخنان حکیمانه امام خامنه ای مدظله العالی درباره آینده جهان و برکت مقاومت و جهاد اسلامی است

معلوم است، تفاوت ما در میزان علم و آگاهی‌مان است. پیش‌بینی وقتی از سر نگاه دقیق باشد، برای دوست و دشمن باورکردنی است. با پیش‌بینی‌های دقیق دوستان راهشان را پیدا کرده، برای ادامه‌ مسیر امید می‌گیرند و دشمنان هم لابد خواب به چشمشان نخواهد آمد؛ هرچند آنان نیز بی‌خیال نقشه‌های خودشان نمی‌شوند. حالا می‌خواهیم به‌اتفاق شما آخرین پیش‌بینی‌هایی که آقا در مورد آینده جهان و تحولاتش داشته‌اند را بررسی کنیم.

برای رسیدن به نقاط موردنظر رهبر انقلاب در هر نقش و جایگاهی که باشیم تلاش می‌کنیم و مثل همان بارش شهابی با اطمینان منتظر تحققشان هستیم.

 

حامیان اسرائیل در منطقه یکی‌یکی محو می شوند و نفرت از اسرائیل در میان مردم منطقه و دنیا روزبه‌روز در حال گسترش است

 

2. فلسطینِ آزاد

​​​​​​​شکستهای پی‌درپی رژیم صهیونیستی در جنگ و حمله‌های وحشیانهای که خودشان آغازگر آن بودند نشان میدهد که قدرت نظامی و توان ایستادگی آن‌ها به‌شدت ضعیف شده است. ابتدا 33 روز، بعد 22 و بعد 11 روز جنگ را ادامه داد و همین سیر نزولی نشان می‌دهد که برای اسرائیل نفسی باقی نمانده است. این شرایط تا آنجاست که رسانههای عبری زبان (اسرائیلی) هم اعتراف کردهاند شکست‌هایشان افتضاح بوده و حتی «نفتالی بنت» از وزیران کابینه رژیم صهیونیستی در کمال ناراحتی از وزیر جنگشان انتقاد کرده و گفته است: آویگدور لیبرمن (وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی) شکست مفتضحانه‌ای متحمل شده و صحنه نبرد را ترک کرده است...کشتی امنیت اسرائیل در دهه اخیر به سمت نامناسبی منحرف شده است. آنچه موجب نگرانی است، درواقع دشمن ما نیست، بلکه مسئله بغرنجی است که در داخل(فلسطین اشغالی) ایجادشده است.

تحلیل آقا از پایان این ماجرا همیشه این بوده است که پیروز نهایی این نبرد ملت فلسطین خواهند بود. فکرش را بکنید، درست وسط محاصره باشی، بمباران هم باشد ولی یکی نوید بدهد: «فلسطین آزاد خواهد شد؛ تردیدی نیست که فلسطین آزاد خواهد شد. ممکن است اندکی دیرتر، اندکی زودتر، لکن قطعاً این اتّفاق خواهد افتاد و مبارزه‌ امّت اسلامی برای نجات فلسطین ان‌شاءالله به نتیجه خواهد رسید.» 1396/9/15


3. شکست سعودی‌ها

​​​​​​​نه جیب پر از پول و نه تسلیحات عجیب و به‌روز، هیچ‌کدامشان پایان جنگی که سعودیها علیه یمن شروع کردهاند را مشخص نمی‌کند. اگر بنا بود پیروزی برای سعودیها رقم بخورد قبل از اینها و در همان روزهای اول که به قول خودشان حمله‌‌های برقآسا داشتند میتوانستند پیروز شوند. حالا که یمنیها توانسته‌اند مقاومت کنند، روزبه‌روز قویتر شوند، به نقاط مختلف عربستان حملههای موشکی داشته و خواب را از چشم سعودیها بگیرند دیگر خبری از پیروزی برای سعودی‌ها نخواهد بود.

آقا در این مورد می‌گویند: «کاری که امروز دولت سعودی در یمن دارد انجام می‌دهد، عیناً همان کاری است که صهیونیست‌ها در غزّه انجام دادند...سعودی‌ها در این مسئله ضرر خواهند کرد و به‌هیچ‌وجه پیروز نخواهند شد. احتمالش زیر صفر است. این‌ها قطعاً ضربه خواهند خورد؛ قطعاً بینی سعودی‌ها به خاک مالیده خواهد شد.»۱۳۹۴/۱/20

کاری که امروز دولت سعودی در یمن دارد انجام می‌دهد، عیناً همان کاری است که صهیونیست‌ها در غزّه انجام دادند

 

4. پایان تلخ برای آمریکا

امروز پشت چهره بزک شده آمریکا که هالیوود از آن ساخته خبرهایی است که گاه خود آمریکایی‌ها خواسته و ناخواسته آن را بروز میدهند. ضعف سیاستهای داخلی و مشکلات اقتصادی باعث نارضایتی شدید مردم آمریکاست، آمار سال 2014 نشان میدهد که فقط 33 درصد مردم آمریکا از کشورشان راضی هستند.

 کاهش چشمگیر سرمایه‌گذاری‌های خارجی، کاهش ارزش صادرات انجام شده ازجمله شاخص‌های اقتصادی است که گاه نسبت به سال 2000 تا چهل درصد هم نزول کرده است. از همه این‌ها مهم‌تر این است که آمریکا در حال حاضر بدهکارترین کشور دنیاست.

جنگ و لشکرکشی به کشورهای دیگر در جای‌جای دنیا هزینه‌های زیادی روی دست آمریکا گذاشته و جالب است بدانید که این مقدار از مجموع هزینه‌های نظامی هفت‌کشور ژاپن،‌ فرانسه،‌ هند، ‌انگلیس، روسیه، عربستان سعودی و چین بیشتر است، از طرفی آمریکا در جنگهای پرهزینه‌ای مثل جنگ عراق و افغانستان شکست هم خورده است. مشکلات اجتماعی ازجمله افزایش چشمگیر بیکاری، تبعیض نژادی که هرروز ماجرای تازهای میسازد، فقر کودکان، داشتن بیشترین زندانی در میان تمام کشورهای جهان ازجمله مهمترین مشکلات اجتماعی آمریکاست که به‌هیچ‌عنوان قابل‌چشم‌پوشی نیست.

این موارد و بسیاری موارد دیگر که برگرفته از آمار و ارقام منتشرشده از سوی نهادهای رسمی بینالمللی است، صدای نظریهپردازان و تحلیلگران خود آمریکا را درآورده و نگران فروپاشی قدرت آمریکا هستند.

آقا دراین‌باره گفتهاند: «در یک نگاه وسیع‌تر وضعیّت آمریکا را وقتی‌که نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که قدرت آمریکا و اقتدار و هیمنه‌ آمریکا در دنیا رو به افول و رو به زوال است؛ در طول سال‌ها دائماً‌ دارد کم می‌شود. آمریکای امروز از آمریکای چهل سال قبل که انقلاب پیروز شد، به مراتب ضعیف‌تر است؛ قدرت آمریکا رو به افول است.» 1397/8/12

آقا شاهد مثال‌های جالبی هم برای گفته‌هایشان دارند، مثلاً میگویند: «ریگان از ترامپ، هم قوی‌تر بود هم عاقل‌تر؛ او هنرپیشه بود، بازیگری‌اش هم بهتر از این بود، عملاً هم علیه ما اقدام کرد و آن هواپیمای ما را زدند؛ امروز ریگان کجا است، جمهوری اسلامی کجا است؟ امروز جمهوری اسلامی چند برابر زمان ریگان پیشرفت کرده، رشد کرده؛ در همه‌ قسمت‌ها. او در عذاب الهی الآن گرفتار است، جسمش پوسیده و خاک شده است، روحش هم علی‌القاعده طبق ضوابطی که ما داریم، مشغول مؤاخذه پس دادن به دستگاه عدل الهی است؛ این‌ها هم همین‌جور هستند. جمهوری اسلامی به توفیق الهی سرِ پا خواهد ماند و این‌ها هم داغ ضعیف شدن یا از میدان خارج شدن جمهوری اسلامی بر دلشان خواهد ماند.» 1396/۱۰/6

رهبر انقلاب دوم خرداد امسال آب پاکی را روی دست آمریکاییها ریختند، ختم کلام اینکه آمریکاییها هر کار هم بکنند بازنده هستند، درست مثل گربه معروف کارتن تام و جری.

 

5. نگاه روشن

اما در تمام‌روزهایی که امتحانهای سخت پیش روی نظام اسلامیمان قرار می‌گیرد، طبیعی است که نگران شویم، نگران اینکه پایان تحریمها چه خواهد شد؟ آیا تهدید به جنگ نظامی واقعی است؟ سالهای پیش رو چه اتفاقاتی رقم خواهد خورد؟  آقا اما آن روزها را هم میبینند.

«امروز ملّت ایران و کشور ایران یک درخت تناور است؛ امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی غلط می‌کنند که ملّت ایران را تهدید کنند؛ تهدیدهای آن‌ها، حرکات آن‌ها، خباثت‌های آن‌ها تا امروز شکست‌خورده است، ازاین‌پس هم شکست خواهد خورد؛ تحریم هم شکست خواهد خورد، سیاست‌هایشان هم شکست خواهد خورد؛ به برکت مقاومت.» ۱۳۹۷/۹/4

«جمهوری اسلامی و ملّت ایران آن مجموعه‌ای هستند که هرکس به آن‌ها تعرّض بکند ممکن است ضربه بزند، امّا ضربه‌ بزرگ‌تر را خودش خواهد خورد؛ کما اینکه تا حالا این‌جوری بوده. آمریکایی‌ها یک‌بار هم اینجا حمله کردند به طبس -یادتان هست- خودشان را نجس کردند، برگشتند رفتند! درست است که خیلی چیزها را ممکن است نفهمند، امّا به نظرم می‌آید این‌قدر هم چیز نیستند که این را نفهمند! جنگ نخواهد شد، مطمئنّاً.» ۱۳۹۷/۵/22

 

6. چوپان‌های دروغ‌گو

بعضیها هم زهوار پیش‌بینی‌هایشان حسابی دررفته و چوپان دروغ‌گو شاگردیشان را میکند، حالا دیگر اگر حرف از آینده می‌زنند حتی خودشان هم باور نمیکنند.

آقا هم برای آنکه دست این جماعت را  رو کنند در مورد پیش‌بینی‌های آن‌ها گفتهاند: «اگر چنانچه این تحلیل‌هایی که آن‌ها میکنند نسبت به جمهوری اسلامی -که جمهوری اسلامی اینجایش خراب است، اینجایش ویران است، اینجایش نابود شد، اینجایش از بین رفت، پدرش درآمد- بنا بود این تحلیل‌ها، تحلیل‌های واقعی باشد، همان‌طور که عرض کردم باید صدبار تا حالا ما کفن پوسانده باشیم. روز اوّل هم می‌گفتند جمهوری اسلامی تا شش ماه دیگر از بین خواهد رفت؛ بعد سرِ شش ماه دیدند نشد، گفتند تا دو ‌سال دیگر؛ چهل‌ سال گذشته! به توفیق الهی همه بدانند ما در این مرحله و در مراحل دیگر، دشمنان خودمان را، آمریکای جنایت‌کار را و همدستان آمریکا را به فضل الهی زمین‌گیر خواهیم کرد.

 

1 1 1 1 1