امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
امنیت در تلگرام

هکرها با جعل نام و لوگوی تلگرام، کاربران شبکه های اجتماعی را به دام می‌اندازندو وارد حساب‌های کاربری آنها می‌شوند . هکر ها با یک نام جعلی و با تصویر لوگوی تلگرام پیامی را برای شما ارسال می‌کنند هیچ نام کاربری و شماره تلفنی وجود ندارد درواقع یک تصویر جعلی است که هکر میخواهد شما را دچار اشتباه کند و از شما درخواست شماره تلفن وکد۵رقمی رامی نمایدکه در واقع دریافت شماره تلفن و کد ۵رقمی تایید ،همان دادن اجازه دسترسی به اکانت تلگرام می باشد. 

 
روش های هک شدن تلگرام توسط فرصت طلبان

۱:در اختیار گذاشتن گوشی به دیگران
۲:استفاده از ربات و جعل نماد تلگرام

لذامراقب باشید به هیچ وجه به پیامهایی که شماره تلفن وکد۵رقمی را ازشما درخواست می نمایند پاسخ ندهید. 

توصیه ها و هشدار های فاوا بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهیدآیت

((روش های پیشگیری))

::Passcode lock:‎:‎
ابتدا وارد تنظیمات  در تلگرام می شویم  و  وارد قسمت  Privacy and Security می شویم و در بخش Security وارد  Passcode lockمی شویم و یک رمزعبور را اختصاص می دهیم و بعد از خارج شدن از برنامه اگر بخواهیم وارد برنامه شویم از ما رمز میخواهد.  

آیا تلگرام من هک شده؟؟؟ 

::Active Sessions:‎:‎
وارد Settings می شویم وبعدگزینه ی Privacy and Security راانتخاب می نمایید گزینه Active Sessions را کلیک کرده پنجره ای ظاهرمی شودکه درآن دستگاه هایی را که به تلگرام شماوصل هستندرانشان می دهد ،دراین حالت گزینه Terminate all Other Sessions را لمس کنید تا برنامه تلگرام در تمام دستگاه های دیگر  غیر فعال شود و دیگر کسی بجز خودتان دسترسی به تلگرام شما نداشته باشد. بهتر است هرچند وقت یک بار  بصورت دوره ای این قسمت را چک کنید.
::Two Step Verifaction:‎:‎

تنظیمات دو مرحله ای در تلگرام

برای بالابردن امنیت وجلوگیری ازهک تلگرام می بایست تنظیمات دومرحله را فعال نمایید. با فعالسازی این ویژگی، حتی اگر افراد دیگر به هر طریقی به کد ارسالی تلگرام دسترسی پیدا کنند، باز هم موفق به وارد شدن به اکانت شما نخواهند شد. ابتدا وارد Settings سپس وارد گزینه ی Privacy and Security شوید. گزینه‌ی Two Step Verifaction را لمس کنید تا به مرحله‌ی تعیین رمز عبور وارد شوید. رمز مورد نظر خود را وارد کنید. بعد از دومین باری که رمز خود را برای تایید وارد نمودید ،رمزتاییددومرحله ای  شما فعال میگردد.
موارد امنیتی:
-  هیچگاه کدهای تاییدی که از طرف تلگرام یا هر برنامه دیگری برایتان ارسال می شود را در اختیار هیچ کس حتی نزدیکانتان هم  قرارندهید چون این کدهای تایید، کلید راهیابی به حریم خصوصی شما می باشند.
-    اگر تا الان قابلیت تایید دو مرحله ای یا همان Tow-Step Verificstion در تلگرام را فعال نکرده اید، هرچه زودتر این فعالسازی را انجام دهید تا ورود به حساب تلگرام  شما بصورت دو مرحله ای و با تایید خودتان صورت بپذیرد.

-    در هنگام انجام عمل Terminate all Sessions دستگاههایی را  Terminate کنید که متعلق به خودشما نیست.

4.6666666666667 1 1 1 1 1