• جشنواره فرهنگی اجتماعی مشهد مقدس
  • Sdf
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
زندگینامه شهید یوسف نجف آبادی

شهید یوسف نجف آبادی در سال 1341 در روستای نجف آباد از توابع شهرستان آشتیان به دنیا آمد. دوران کودکی او مثل همه بچه های روستا در صفا و صمیمیت گذشت و تحت تربیت مادری متدین و پدری دیندار بزرگ شد. ...

به گزارش بسیج دانشجویی شهیدآیت ؛شهید یوسف نجف آبادی در سال 1341 در روستای نجف آباد از توابع شهرستان آشتیان به دنیا آمد. دوران کودکی او مثل همه بچه های روستا در صفا و صمیمیت گذشت و تحت تربیت مادری متدین و پدری دیندار بزرگ شد.
تحصیلات خود را تا پایان مقطع ابتدایی در روستای نجف آباد گذراند ،سپس یار و یاور پدر شد و به کار کشاورزی پرداخت. چند سال از عمر شریفش گذشت تا به سن سربازی رسید،در نتیجه توسط ارتش جمهوری اسلامی به منطقه عملیاتی جنوب رفت و بعد از جان فشانی ها و رشادت هایی که از خود نشان داد سرانجام در روز 14 اردیبهشت سال 1361 در منطقه اروند رود به شهادت رسید.
پیکر پاک این شهید بزرگوار رادر گلزار روستای نجف آباد به خاک سپردند. شهید در فرازی از وصیت نامه خود می نویسد پدر و مادر عزیزم اگر من شهید شدم بدانید راه امام حسین را پیش گرفتم و خون من بسیار ناقابل است در برابر خون ریخته شده دیگر شهدا پس بجای اینکه برای من گریه کنید برای امام حسین (ع) گریه کنید.

1 1 1 1 1

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest.
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location